סמינר מדידת אי-שיוויון: מפגש שמיני

אי שוויון מרחבי \ עמית לוונטל

עמית לוונטל הוא חוקר במכון לרפורמות מבניות ודוקטורנט למדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב. בעל תואר שני בכלכלה במסלול המחקרי המשותף של האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת תל-אביב, במהלכו חקר את תרומתם האפשרית של קואופרטיבים לצבירת עושר בכלכלות מוגבלות מבחינה פיננסית. בוגר תואר ראשון בביולוגיה במסגרת תכנית "אתגר" של האוניברסיטה העברית. עבד ככלכלן וחוקר במכון ERI ובמרכז מאקרו לכלכלה מדינית, ועסק באי שוויון כלכלי ובמדיניות לצמצום פערים חברתיים. כמו כן, עסק בגיבוש פתרונות לתהליכי התחדשות עירונית עבור מכון אלרוב לחקר הנדל"ן. בעל הבלוג החברתי-כלכלי "עם גרגר של מלח".

התרחבות אי השוויון בישראל מתבטאת לא רק במספרים, אלא גם בפני השכונות של ערי ישראל: מחקר של המכון לרפורמות מבניות בדק את מידת הסגרגציה הכלכלית בשכונות הערים הגדולות בישראל מ-1983 ועד היום. במסגרת המחקר בדקנו את הסגרגציה הכלכלית בשנים 1983, 1995, ו-2008 בארבעת הערים הגדולות בישראל: תל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע.  בין היתר, מצאנו כי תוך שלושה עשורים, רמת הקיטוב הכלכלי בין השכונות בערים אלה זינקה ב-65%. 

המגיבה להרצאה: פרופסור גילה מנחם, חברת הסגל האקדמי בבית הספר לחברה ומדיניות באוניברסיטת תל אביב, עם התמחות בסוציולוגיה עירונית ומדיניות חברתית.

 

שימו לב – המפגש נדחה לחודש נובמבר

  • המפגש ייערך באווירה אינטימית ועם כיבוד קל.
  • אורך ההרצאה יהיה כשעה, ולאחר מכן יישאר זמן לדיון ושאלות
  • זמן ומקום: במהלך חודש נובמבר בתל-אביב. זמן ומיקום מדויק יינתנו בהמשך
  • מספר המקומות מוגבל.

להרשמה למפגש מלאו את הפרטים:

אני מעוניינ/ת לקבל עדכונים על פעילות המכון:

*יישלח אליכם אימייל לאימות ההרשמה. נא לפתוח ולאשר.